HORMANN – sekciju garāžas vārti Jūsu mājām

HORMANN

Sekciju garāžas vārti

hoermann_Himmel_teaser_1600x451

Uzziniet par daudzajām priekšrocībām

Sekciju vārti atveras vertikāli un novietojas zem griestiem, ietaupot garāžā vietu. Pateicoties šim konstrukcijas principam, tie nodrošina maksimāli daudz brīvas vietas garāžā un tās priekšpusē. Garāžas sekciju vārtus iespējams uzstādīt jebkurā garāžas ailē un tie nodrošina līdz pat 14 cm lielāku caurbrauktuves platumu nekā vienplaknes paceļamie vārti. Sekciju vārti no visām četrām pusēm ir optimāli noblīvēti ar kvalitatīviem blīvējumiem, kas ilgstoši saglabā savu elastīgumu un ir noturīgi pret laika apstākļu ietekmi.

Ļaujieties šim komfortam.

Kas jāzin izvēloties vārtus?

Izvēloties jaunus garāžas sekciju vārtus, jāņem vērā dažas lietas. Jo garlaicīgu, vienkāršu metāla vārtu laiks sen ir pagājis. Tagad pieejama plaša sekciju vārtu izvēle, kas apvieno funkcionalitāti, izskatu un drošību. Lai Jūs, pērkot vārtus, nezaudētu kopskatu, mēs vienuviet esam apkopojuši visu svarīgo par garāžu vārtiem.

Materiāls – tērauds.

Tērauda garāžas vārti ir izturīgi un ilgi kalpojoši. Karsti cinkotais materiāls un augstvērtīga abpusējā poliestera kārta ļauj lietum no vārtiem vienkārši notecēt un turklāt sargā pret rūsu. Tērauda sekciju vārti ir labi vai ļoti labi siltumizolēti, tiem ir neskaitāmi uzstādīšanas varianti, un tos viegli tīrīt.

Starp garāžas vārtiem īpaši izceļas fasādes vārti, jo tos iespējams apšūt ar fasādes materiālu, tādējādi tos gandrīz nemanāmi integrējot ēkas veidolā.

Siltumizolācija – kāpēc tā ir svarīga?

Izolācijas jautājums ir sevišķi svarīgs, ja garāža ir tieši savienota ar māju vai arī tiek izmantota kā darba vai atpūtas telpa.

Dubultsienu sekciju vārtiem ir ļoti labas siltumizolācijas īpašības. Turklāt dubultsienu vārtu sekcijas ļauj vārtiem darboties ļoti klusi. Papildus plastmasas profili ar papildus blīvējumu iespējami samazina aukstuma tiltu starp sienu un kārbu. Tādi profili var uzlabot siltumizolāciju pat par 15 %.

Piekļuve garāžai – kādas durvis ir pieejamas?

Ja garāžai nav iespējams tieši piekļūt no mājas, ieteicams izmantot vārtos iebūvētās durvis. Iebūvētās durvis ir praktiskas , jo garāžas vārti nav jāatver pilnībā katru reizi, kad, piemēram, jātiek pēc velosipēda. Lai samazinātu paklupšanas risku, iebūvēto durvju slieksnim jābūt zemam. Lielās garāžās var izveidot arī garāžas sānu durvis, kas iebūvējamas pavisam bez sliekšņa.

Hörmann

Piedziņas – kādas ir to priekšrocības?

Garāžas vārtu piedziņa gandrīz vienmēr ietilpst garāžas vārtu standarta komplektācijā. Automātiskās piedziņas garāžas vārtu priekšrocība ir tāda, ka Jūs varat ar pulti īpaši ērti vadīt garāžas vārtus, neizkāpjot no auto. Ar viedās mājas risinājumu palīdzību vārtus jebkurā laikā un no jebkuras vietas iespējams atvērt arī ar viedtālruni. Turklāt piedziņa būtiski uzlabo arī drošību pret ielaušanos, jo atbīdīšanas aizsargsistēma nepieļauj aizvērtu vārtu mehānisku atvēršanu. Tādos gadījumos nostrādā vārtu bloķēšanas sistēma, kas darbojas arī elektroapgādes traucējumu laikā.

HORMANN vārtu priekšrocības

Hormann preču zīme šodien ir kļuvusi par neapšaubāmu kvalitātes apliecinājumu. Ģimenes uzņēmums ar vairāk nekā 80 gadu pieredzi vārtu un piedziņas būvniecībā un vairāk nekā 20 miljoniem pārdotu vārtu un piedziņu kļuvis par Nr. 1 Eiropā. Tādēļ, iegādājoties Hormann vārtus, Jums būs pareizi izdarītas izvēles sajūta.

Ražots Vācijā

Visas būtiskās vārtu un piedziņas sastāvdaļas ir Hormann veidotas un izgatavotas, simtprocentīgi saderīgas savā starpā un Jūsu drošībai neatkarīgu, atzītu iestāžu pārbaudītas un sertificētas. Tās tiek ražotas Vācijā atbilstoši kvalitātes vadības sistēmai DIN ISO 9001 un atbilst visām Eiropas Savienības kvalitātes standarta 13241 prasībām.

Zīmola kvalitāte vairākām paaudzēm

Pateicoties ilgtermiņa pārbaudēm reālos apstākļos, tiek iegūti pilnībā attīstīti sērijveida izstrādājumi atbilstoši Hormann kvalitātes prasībām. Šī iemesla dēļ un pateicoties izciliem tehniskajiem risinājumiem, kā arī bezkompromisa kvalitātes nodrošinājumam, Hormann visiem saviem sekciju vārtiem sniedz 10 gadu garantiju, bet piedziņai – 5 gadu garantiju.

Lamelle-LV_1_500x350
Mūsdienīgi vārti, kas taupa enerģiju

Dubultsienu sekciju vārtus ir īpaši ieteicams izmantot garāžās, kas ir tieši pievienotas pie mājas. Gan modelis LPU 42 ar lielisku siltumizolāciju, gan modelis LPU 67 Thermo atbilst visām prasībām, kas ir izvirzītas mūsdienu būvniecības un modernizācijas jomā: izcila siltumizolācija ar termiski atdalītām sekcijām [1], kuru U vērtība ir 0,33 W/(m² K)*, teicama sekciju spraugu izolācija ar dubultām uzmavas blīvēm un optimāla piekļaušanās pie grīdas ar dubultiem grīdas blīvējumiem, kas pielāgojas nelīdzenai grīdai un mazina siltuma zudumu.

* Vārtu (5000 × 2125 mm) U vērtība = 1,0 W/(m²·K)

Efektīva siltumizolācija

Visos gadījumos, kad garāža ir integrēta mājas konstrukcijā, ir prātīgi uzstādīt garāžas vārtus ar labu izolāciju. Ar Hörmann Thermo Frame Jūs vēl vairāk uzlabosiet LPU vārtu labās izolācijas īpašības.

Kopā ar vārtu kārbu vienkārši uzstādāmais melnais plastmasas profils termiski atdala kārbu no mūra konstrukcijas un uzlabo siltumizolāciju pat par 15 %*.

Pēc izvēles uzstādāmais Thermo Frame kārbas savienojums ir pieejams visiem Hörmann sekciju garāžas vārtiem.

* sekciju garāžas vārtiem LPU ar dubultsienu, kuru izmērs ir 5000 x 2125 mm

Waermedaemmung-LV
Hormann ilglaiciga aizsardziba
Optimāla ilgtermiņa aizsardzība

Nodilumizturīgā 4 cm augstā kārbas plastmasas kāja aptver kārbas zonu, kurā pastāv rūsas veidošanās risks, un ilgstoši aizsargā pret rūsu. Atšķirībā no konkurentu izstrādājumiem šī efektīvā ilgtermiņa aizsardzība darbojas arī ilgstoši stāvoša ūdens gadījumā.

Kopā ar vārtu pamatnes blīvējumu kārbas kāja ir arī vizuāli pievilcīgs risinājums vārtu lejasdaļai.

Hörmann
Augstāks drošības līmenis

Hormann automātiskie sekciju vārti nelūgtiem viesiem ir praktiski neatverami. Garāžas vārtiem aizveroties, atbīdīšanas aizsargsistēma automātiski nofiksējas vadsliedes atdurī un uzreiz stingri nobloķējas, pasargājot vārtus no izcelšanas. Šī patentētā vārtu bloķēšanas sistēma darbojas mehāniski un tādēļ pretstatā konkurentu sistēmām turpina darboties arī bez elektroapgādes.

Atbidisanas aizsargsistema
Harmonisks kopskats
Harmonisks kopskats

Vienādi rievu attālumi

[1] Sekciju vārtiem vienādi rievu attālumi un nemanāmas sekciju pārejas

Hörmann garāžas vārti izceļas ar precīzu un vienmērīgu rievojuma sadalījumu [A]. Sekciju forma ir veidota tā, ka savienojuma vietas, kad vārti ir aizvērti, praktiski nav pamanāmas. Lūdzu, salīdziniet!

Ja vēlaties, jūs varat iegūt arī praktiskās sāna durvis ar vizuāli pieskaņotu rievojumu, kas saplūst ar sekciju garāžas vārtiem.

[ 2 ] Nevienmērīgs rievu sadalījums [B], [C] konkurentu izgatavotajiem vārtiem, ko rada atšķirīgi sekciju augstumi un redzamas sekciju pārejas. Tā rezultātā vārtu izskats ir neviendabīgs.

[ 3 ]Vienmērīgs pildiņu sadalījums 

Lai nodrošinātu harmonisku kopskatu, Hörmann sekciju vārtiem augstuma attālumi starp atsevišķajiem pildiņiem [ D ] ir pilnīgi vienādi. Tas tiek panākts, visā vārtu augstumā izmantojot vienāda augstuma sekcijas. Arī horizontālie attālumi starp vienas sekcijas pildiņiem [ E ] ir vienādi. Tā rezultātā vārtu izskats ir viendabīgs.

Pēc pieprasījuma ir pieejamas arī sāna durvis ar tādu pašu sekciju sadalījumu un izskatu kā sekciju garāžas vārtiem.

[4] Nevienmērīgs pildiņu sadalījums [ F ], [ G ] konkurentu izgatavotiem vārtiem, ko rada atšķirīgi sekciju garumi. Tā rezultātā vārtu izskats ir neviendabīgs.

Vienmerigs kasesu sadalijums

Tērauda sekciju vārtu paneļi

b_RENOMATIC-HÖRMANN-ITALIA-306022-rel3e088529
LPU 67 Thermo

Pateicoties termiski atdalītajām, 67 mm biezajām sekcijām enerģiju taupošie vārti pārliecina ar izcilu siltumizolāciju.

LPU 67 Thermo
LPU 42

LPU 42 dubultsienu vārti ar 42 mm biezajām sekcijām nodrošina ļoti labu siltumizolāciju

LPU_500_630

Tērauda sekciju vārtu motīvi

Hormann Tērauda sekcijas vārtu motīvu var saskaņot ar Hormann durvīm un motīva gravējumu var novietot vienā līmenī ar durvju gravējumu.

S rievojums (LPU 42, LTE 42), augstas noturības baltā krāsa RAL 9016

Tērauda virsmas un krāsas

Holzgaragentor_Beitragsbild

Neatkarīgi no tā, kādam arhitektūras stilam Jūs savus garāžas vārtus vēlaties pieskaņot, pie Hormann pavisam noteikti atradīsiet savai gaumei un mājas fasādei atbilstošus vārtus. Izvēloties tērauda sekciju vārtus, izvēlei par vienādu cenu ir pieejami 15 klientiem iecienītākie krāsu toņi, apmēram 200 RAL skalas krāsu toņi, 6 Decograin dekoratīvās apdares veidi un 24 Duragrain dekoratīvās apdares veidi. Lai Jūsu prieks par jaunajiem vārtiem nezustu vel ilgu laiku pēc to uzstādīšanas, Hormann vārtu virsmas ir aizsargātas no rūsas veidošanās. Pateicoties karsti cinkotajam materiālam un augstvērtīgam abpusējam poliestera gruntējumam, litus lāses notek no vārtiem, neatstājot aiz sevis svītras.

Woodgrain

Augstvērtīgā, izturīgā virsma ar oriģinālu zāģējuma koka faktūru ļauj kopšanas laikā bez problēmām novērst nelielus skrāpējumus. Šī virsma pieejama augstas noturības baltā krāsā RAL 9016, pēc izvēles 15 krāsās vai RAL tonī.

Woodgrain
Sandgrain

Smalki strukturētā virsma ir īpaši piemērota uzstādīšanai modernās ēkās un atbilst būvniecības pasūtītāju prasībām un vēlmēm, kuri meklē izdevīgākos piedāvājumus. Virsma pieejama baltā krāsā (RAL 9016), kā arī trīs iecienītākajās krāsās.

Sandgrain
Silkgrain

Zīdaini gludā Silkgrain virsma, pateicoties tās izsmalcinātajam izskatam, mūsdienu arhitektūrā ir pirmā izvēle. Turklāt sekcijas ir stabilākas, pateicoties par 50 % biezākai ārējai plāksnei, un nodrošina klusāku vārtu darbību. Šī virsma pieejama augstas izturības baltā krāsā RAL 9016, iecienītākajās 15 krāsās vai pēc izvēles kādā no RAL krāsu toņiem.

Silkgrain
Duragrain

Duragrain dabīgo toņu vārtu virsmai iespējams izvēlēties kādu no 24 dekoratīvajām apdarēm. Šajā kolekcijā noteikti atradīsiet kādu dekoratīvo apdari, kas optimāli harmonēs ar Jūsu mājas arhitektūru. Inovatīvā digitālās drukas metode kombinācijā ar beigu pārklājumu, ar ļoti izturīgu aizsarglaku garantē ilgstoši glītu vārtu izskatu.

Decograin

Decograin virsmai ir pieejamas piecas dabīgā koka dekoratīvās apdares un viena metāliska antracīta dekoratīvā apdare. Koka šķiedru nospiedumi veido līdz pēdējai detaļai patiesu koksnes raksturu. Pateicoties īpašajai virsmas aizsargkārtai, ko veido UV starus necaurlaidīgs plastmasas plēves pārklājums tērauda sekciju ārpusē, garāžas vārti vel ilgi saglabā savu pievilcīgumu.

Nav pieejams modelim LPU 67 Thermo

Krāsas pēc RAL kataloga

Dubultsienu LPU sekciju vārti un sāna durvis ir pieejamas augstas noturības baltā krāsa RAL 9016 un papildus 15 klientu iecienītākajos krāsu toņos par izdevīgu cenu un apmēram 200 RAL skalas krāsu toņos, kā arī daudzos NCS un DB krāsu toņos.

Hörmann
RAL-K7 (1)

Iebūvētās garāžas vārtu durvis

Viegla iekļūšana un izkļūšana no garāžas

Caur durvīm vārtos ātri un vienkārši varēsiet piekļūt visam, kas novietots garāžā – dārza ierīcēm, velosipēdiem vai ķerrām. Tikai Hormann iebūvēto durvju nerūsējošā tērauda slieksnis tā vidusdaļā ir tikai 10 mm un malās tikai 5 mm augstas. Tas samazina paklupšanas risku un atvieglo sliekšņa šķērsošanu braucot ar riteņiem. Alumīnija durvju rāmis standarta variantā ir anodēts dabiskā tonī un pēc izvēles piegādājams visos RAL krāsu toņos. Augšējais vārtu posms visā tā garumā, arī durvju zonā, ir aprīkotas ar pārsedzes blīvējumu.

Iebūvētās durvis ir pieejamas vārtu platumam līdz 5 metriem.

Garāžas vārtu durvis
1. Augšējais durvju aizvērējs

Iebūvētās durvis standarta variantā tiek piegādātas ar slīdsliedes durvju aizvērēju, ieskaitot integrētu atvēršanas diapazona ierobežotāju un fiksatoru (augšējais attēls). Pēc izvēles ir pieejams arī iebūvēts durvju aizvērējs kopā ar fiksatoru (apakšējais attēls) – optimālai aizsardzībai un izcilam vārtu vizuālajam risinājumam.

2. Papildus uzstādāms daudzpunktu slēgmehānisms

Iebūvētās durvis visā to augstumā tiek nofiksētas ar stieni un āķa bultu, kas ir iemontēts katrā sekcijā. Priekšrocība: labāka stabilitāte un efektīvāka aizsardzība pret ielaušanos.

3. Stabils durvju fiksators

Pateicoties tam, tiek novērsta durvju vērtnes nosēšanās un izliekšanās.

4. Slēptās eņģes

Lai nodrošinātu viendabīgu durvju izskatu, iebūvētās durvis standarta variantā tiek piegādātas ar slēptajām eņģēm.

Papildus fotoelements

Ar papildus uzstādāmo fotoelementu VL 2 vārti apstājas nemaz nesaskaroties ar šķērsli. Tā varat paaugstināt savu vārtu ar iebūvētajām durvīm drošību bez augstā sliekšņa.

Lūdzu ievērojiet:

Iebūvētās durvis bez augstā sliekšņa pieejamas tikai sekciju vārtiem LPU 42.

Manuāli vadāmiem vārtiem ar iebūvētajām durvīm nav ārējā durvju roktura, tie tiek aizslēgti no iekšpuses.

Garāžas vārtu piedziņas

Ātra vārtu atvēršana, vairāk komforta, viedas funkcijas

Hormann garāžu vārtu piedziņas ir perfekti pielāgotas Jūsu Hormann sekciju vārtiem. Negaidītu šķēršļu gadījumā standarta variantā uzstādītā drošības apstāšanās funkcija piedziņai drošā un uzticamā veidā apstādina vārtus. Pateicoties palēninātai kustības uzsākšanai un apstādināšanai, vārti atveras un aizveras vienmērīgi un klusi. Līdzīgi kā ar pulti pārslēdzot televīzijas kanālus, Jūs ar Hormann elegantajām tālvadības pultīm vārtus varēsiet ērti atvērt, arī neizkāpjot no savas automašīnas. Tāpat Jūs varat savus vārtus darbināt ar stacionārajiem vadības elementiem kā, piemēram, radiosignālu kodēšanas ierīci vai radiosignālu pirkstu nospiedumu lasītāju.

SupraMatic 4
Īpaši ātra vārtu atvēršana un viedas papildfunkcijas
 • Par 75 % lielāks atvēršanās ātrums* līdz 25 cm/s
 • Viedā vadība ar lietotni BlueSecur
 • Ērta garāžas ventilācija
 • 3 reizes vai 5 reizes*** spilgtāks LED apgaismojums
 • Augstvērtīgs nerūsējošā tērauda piedziņas pārsegs
 • Savienojums ar viedās mājas sistēmām, izmantojot standarta HCP saskarni (interfeisu)
 • Mazs strāvas patēriņš gaidīšanas režīmā – mazāk nekā 1 W
SupraMatic 4
SupraMatic 4 specifikacija
ProMatic 4
Augstākā līmeņa kvalitāte par izdevīgu cenu
 • Par 40 % lielāks atvēršanās ātrums* līdz 20 cm/s
 • Ērta garāžas ventilācija
 • 2 reizes*** spilgtāks LED apgaismojums
 • Savienojums ar viedās mājas sistēmām, izmantojot standarta HCP saskarni (interfeisu)
 • Mazs strāvas patēriņš gaidīšanas režīmā – mazāk nekā 1 W
ProMatic 4
ProMatic 4 Specifikacija

5 iemesli, kāpēc garāžas vārtu uzstādīšanu labāk uzticēt profesionāļiem

Saliekti vārti, čīkstoši savienojumi, grūta vārtu atvēršana – padoma trūkums un pašrocīgas garāžas vārtu uzstādīšanas laikā pieļautās kļūdas Jums ātri sabojās prieku par jaunajiem vārtiem un sliktākajā gadījumā var izraisīt smagus negadījumus. Ja vēlaties ātri uzstādīt pilnībā funkcionējošus vārtus un neesat pieredzējis būvnieks, paļaujaties profesionāļiem. Apmācītie speciālisti labi orientējas dažādajos garāžas vārtu veidos, sniegs labu padomu un tehniski pareizi uzstādīs visas vārtu sastāvdaļas.

Tormontage_Eisen-Bauer
Pareizo materiālu izvēle montāžai pie sienas

Pirms garāžas vārtu uzstādīšanas jāizvēlas sienas tipam atbilstošās skrūves, dībeļi un instrumenti. Šeit ir būtiski, vai siena, piemēram, ir no betona vai tērauda konstrukcijas. Tā kā garāžas vārti atvēršanas un aizvēršanas laikā uz sienu rada augstu vilkšanas un spiešanas spēku, ir sevišķi svarīgi vadotnes sienai piestiprināt ar atbilstošiem materiāliem.

Montāžas piederumi, tai skaitā vārtu piedziņas

Mūsdienīgi garāžas vārti vairs nav iedomājami bez automātiskās piedziņas. Lai tai atrastos vieta pie garāžas griestiem un tā veidotu vienu kopumu ar vārtiem, piedziņa jāņem vērā jau darbu plānošanas laikā. Hormann partneri vislabāk spēj novērtēt, kāda piedziņa piemērota konkrētiem vārtiem. Ja vēlaties būt drošs par to, ka visas detaļas atrodas īstajās vietās un ka svarīgas drošības funkcijas, kā automātiskā izslēgšana, darbojas pienācīgi, vērsieties pie profesionāļiem – Hormann izplatīšanas partneriem.

Precīza veco garāžas vārtu detaļu utilizācija

Pēc jauno garāžas vārtu uzstādīšanas jāveic atbilstoša, pret vidi atbildīga veco vārtu utilizācija. Īpaši veciem koka vārtiem jāņem vērā, ka tos nedrīkst izmantot kā kurināmo, jo tie laika gaitā bija krāsoti. Arī veci tērauda garāžas vārti jāutilizē pareizi. Patstāvīga utilizācija pie vietējiem atkritumu apsaimniekošanas uzņēmumiem ir sarežģīta un dārga. Hormann izplatīšanas partneri Jūsu vietā paveiks arī šo un vecos vārtus uzreiz pēc demontāžas aizvedīs.

Horman vārtu montāža
Veco garāžas vārtu izņemšana renovācijas gadījumā

Pirms jauno vārtu uzstādīšanas parasti jāizņem vecie. Taču, izņemot vārtu vērtnes, jāievēro piesardzība. Tās var izraisīt smagus ievainojumus, jo veramo vārtu atsperes ir spēcīgi nospriegotas, turklāt vārtu vērtnes var apgāzties. Mainot, piemēram, veramos vārtus pret sekcijas vārtiem, jānoņem arī sienas un griestu stiprinājumi, lai varētu piestiprināt jaunās garāžas vārtu detaļas.

Vārtu ailes mērīšana

Lai vārti labi derētu garāžas ailei, svarīgi veikt precīzus mērījumus. Dažos gadījumos jāņem vērā slīpums vai arī garāžas griestu augstums nav pietiekams, lai vienkārši uzstādītu jaunus vārtus. Vecākām garāžām nereti ir īpaši izmēri, kas jāņem vērā un prasa īpašus risinājumus. Nepareiza ailes pozīcijas nomērīšana var radīt papildus sarežģījumus. Ja vārtu rāmis tiks nepareizi iemontēts ailē, garāžas vārti vērsies grūti, atvēršanas un aizvēršanas laikā radīsies troksnis, vai vispār nebūs aizverami. Lai Jums nebūtu jāsatraucas par pareizajiem izmēriem, uzmērīšanu veicam mēs. Tā Jūs varat būt droši, ka saņemsiet savām vajadzībām atbilstošus garāžas vārtus, kuri nevainojami aizpildīs tukšo garāžas aili.